Burun estetiği sonrası şişlikler ne zaman iner?

Burun estetiği ameliyatından bir hafta kadar sonra, burnun üzerine konulan kalıp açılınca şişliğin iyice azaldığı görülür. Bu oran dışarıdan fazla fark edilmez. Bunu ancak kişinin kendi anlayabilir. Daha çok bir ağırlık gibi hissedilir. Bu sorun da ilerleyen haftalarda iyice düzelir. Burun estetiği nedeniyle oluşan şişlikler ilk ayda % 60-70 oranında azalsa da, yeni burun yapısının tüm detaylarının görülebilmesi için, yani şişliklerin tamamen düzelmesi 6 ay ile 1 yıl arasında devam eder.

Burun estetiği sonrası şişlikler ne zaman iner

Burun estetiği yaptırmayı düşünen kişiler için en korkulan ve en fazla merak edilen aşama ameliyattan sonraki dönemdir. Ameliyat tamamlandıktan sonra, hastanın odaya çıkarılmasıyla birlikte yaşam boyu sahip olacakları yeni bir burun yapısı ortaya çıkmış olur. İnsanlar ameliyat sonrasında burnun yeni şeklini hemen görmek için sabırsızlanırlar.

Ameliyatın sonucunu hemen görmek, çevresinden, ailesinden, arkadaşlarından gelen iltifatları duymak isterler. Bu aslında yüzünde estetik bir operasyon yaptıran bir kişi için oldukça normaldir. Çünkü yüzüne uyumlu olacak, kendisini güzel gösterecek bir burun sahibi olabilmek için, o aşamaya kadar çeşitli zorluklara katlanmışlar, stres yaşamışlardır. Artık bunların semeresini almalarının zamanının geldiğini düşünürler. Bu konuda haklı olabilirler. Ancak biraz daha beklemeleri, sabretmeleri gerekiyor.

Burun Estetiği Ameliyatlarında İdeal Yaş Aralığı Kaçtır?

Burun estetiği için ideal yaş aralığı için net bir süre yoktur. Burun estetiği muayenesinde hasta, önce genel sağlığı açısından değerlendirilmeli, burnu ile ilgili olması istedikleri ve şikayetleri tek tek not edilmeli, burunun hem içi hem de burun estetiği detaylı muayene edilmeli, gerekli hesaplamalar ve ölçümler yapılmalı, fotoğraflar çekilmeli, fotoğraflar üzerinden yapılabileceklere karar verilmeli, işlem ile ilgili tüm riskler, detaylar ve iyileşme süreci ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

İdeal burun estetiği yaşı Kadınlarda 17 Erkelerde ise 18 uygun görülmektedir.

Burun estetiği, burnun şeklini değiştirmeye yönelik bir estetik operasyondur. Rinoplasti olarak da bilinen bu estetik operasyonlar, burnun hangi bölgesinin düzeltilmesi gerekiyorsa ona göre şekillendirilir.

Burun düzleştirilebilir, küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun ucunun şeklinde değişiklikler yapılabilir. Bunun yanı sıra burun kemerindeki eğrilikler düzeltilebilir, çukurlar ve tümsekler giderilebilir.

© 2019 Copyright.  Burun Estetiği Ankara

Whatsapp
Hemen Ara