Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Tam donanımlı bir hastanede, genel anestezi altında yapılan operasyon yaklaşık 2 - 3 saat kadar sürer. Uygun kişilerde tamamen burun içinden işlem yapılan kapalı teknik öncelikle tercih edilir. Ancak eğer gerekli görülürse burun delikleri arasındaki bölmenin ortasından yapılan küçük bir kesi ile açık teknik de uygulanabilir.

Her iki teknik de burunda kalıcı bir ize neden olmaz. Burun sırtı cildi altındaki kemik ve kıkırdak iskeletten ayrıldıktan sonra, iskelet üzerinde önceden planlandığı şekilde değişiklikler yapılır. Burun sırtındaki kemer alınır, burun orta bölmesindeki eğrilik (deviasyon) düzeltilir, burun kanatlarındaki dolgunluklar giderilir, varsa asimetriler düzeltilir, burun ucu kaldırılır ve burun kökünde genişlik varsa daraltılır. Burun delikleri de gerekirse küçültülebilir.

  • Ameliyat sonunda hasta uyanmadan burun içine tampon, dışına alçı veya metal kalıp konur.
  • Tampon genellikle ertesi gün çekilir, alçı kalıp ise 5 - 7 gün kalır.
  • Ameliyat sonrası çok ağrılı değildir. Sadece tampon varken ağızdan nefes almak rahatsız edicidir.
  • Göz kapakları civarında değişen miktarlarda şişlik ve morluklar genellikle oluşur. 2. günden sonra şişlik ve morluklar süratle gerilemeye başlar ve 7 - 10 gün içinde tamamen kaybolur.

Genellikle ameliyat sonrası günlük yaşamı kısıtlayan zorluklar yaşanmaz ancak yorucu sporlar, gözlük kullanımı, denize girme 1 - 1.5 ay yasaklanır. Genellikle ameliyattan 7 - 10 gün sonra yukarda bahsettiğim kısıtlamalara dikkat etmek kaydıyla normal hayatınıza dönebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

Telefon + Whattsapp : (0544) 500 31 81

Telefon + Whattsapp : (0312) 430 54 55

Telefon + Whattsapp : (0532) 464 67 81

E-mail : serdarozturk@plastikestetik.net

Muayenehane Adresi
Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Akgül Apt. No:1/11 (MADO Pastanesi Üstü)  Çukurambar / ANKARA

Pazartesi - Cumartesi: 10.00 - 19.00
Pazar Günleri Kapalıyız.

© 2019 Copyright. Telif Hakları Saklıdır.
Bu sitenin SEO çalışması Aslan Özgül tarafından yapılmaktadır.

Whatsapp
Hemen Ara